היום הכי קצר בשנה 2021 מה מיוחד בו 21/12/2021 מגזין מיוחד

היום הכי קצר בשנה 2021 מה מיוחד בו 21/12/2021 מגזין מיוחד

השנה שלנו ולא משנה אם מדובר בלוח העברי או הלועזי מציינת 2 ימים חשובים. מדובר במשך הזמן בו יש אור במהלך היום. לכן אנו מציינים את היום הכי קצר בשנה 2021 מה מיוחד בו 21/12/2021 מגזין מיוחד. תופעות טבע ביום הכי קצר, מתי היום הכי ארוך.

היום הכי קצר בשנה 2021

היום הכי קצר בשנה 2021

מתי היום הכי קצר השנה תאריך ?

אין צורך להכין פנסים או אמצעי תאורה מיוחדים. תאריך היום הכי קצר בישראל השנה יהיה בתאריך 21/12/2021. ומה עשים ביום הזה? במיוחד לכבוד התאריך המיוחד ייפתח כביש 10 לתנועה. מדובר בכביש באזור הר כרכום בו תוכלו לראות תופעת טבע מיוחדת אשר בה פוגעות קרני השמש בשולי מערה וגורמות לאשליה אופטית של הסנה הבוער.

עוד באתר  – אפליקציה לוח שנה עברי לועזי חינם 

מנהג עתיק יומין מה מיוחד בימים בהם השמש ארוכה וקצרה ?

אז איך אפשר בלי להזכיר את הסטונהג' באנגליה? אותו מבנה אבן מגליתים ומסתורי אשר סביב מטרת הקמתו נפוצו תאוריות שמרתקות את הדמיון. הקדמונים הרבו להביט בכוכבים ולמדוד את אורך היום בשיטות קדומות. בעיקר לצורך קביעת הזמנים לעבודות החקלאות וקיום טקסי פולחן.

מה קורה בשמיים ביום הקצר בשנה ?

יחד עם חגיגת הטבע, משובר באירוע חובק עולם ותרבויות. היום הקצר ביותר בשנה, היפוך החורף מסמן את הנקודה שבה השמש נמצאת בנקודה הנמוכה ביותר שלה בשמיים בחצי הכדור הצפוני. זוהי ההתחלה הרשמית של החורף והוא היום עם הכי פחות שעות אור – ומסומן בחגיגה שנתית בסטונהנג' עד היום למעשה. אנשי הניו אייג' נוהגים להגיע למקום ולקיים טקסים שונים ומשונים עם תקווה לשנה חדשה טובה יותר.

מהו היפוך החורף?

היפוך החורף הוא ההתחלה הרשמית של החורף והיום הקצר ביותר בשנה. היבט 'היפוך' מתייחס למועד שבו השמש זורחת מעל אזור מזל גדי. בנקודה הדרומית ביותר שלו. זה מציין את תחילת החורף כי זה הזמן שבו חצי הכדור הצפוני נוטה הכי רחוק מהשמש וכאשר יתחילו הטמפרטורות הקרות ביותר של השנה.

המסורות והחגיגות סביב היפוך החורף וחילופי העונות

אין זה מפתיע שתרבויות ודתות רבות חוגגות חג – בין אם זה חג המולד, חנוכה, קוואנזה או פסטיבלים פגאניים – שחופף עם חזרתם של ימים ארוכים יותר.

אולם לא נשכח,  עמים קדומים שהישרדותם הייתה תלויה בידע מדויק על מחזוריות עונתית. לכן הם ציינו את היום הראשון של החורף בטקסים ובחגיגות. מבחינה רוחנית, חגיגות אלו מסמלות את ההזדמנות להתחדשות, השלכה של הרגלים רעים ורגשות שליליים וחיבוק של תקווה בתוך החושך כשהימים שוב מתחילים להתארך. רבים מהסמלים והטקסים העתיקים של היפוך החורף חיים היום או שולבו במסורות חדשות יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.