מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

הכירו את האמנית פעילה המתמחה במספר סגנונות כולל צבעי מים וטכניקות שונות של הדפס. אילו טכניקות?. תחריט ומונוטייפ. היא למדה במכללה לאמנות בלנינגרד ומאוחר יותר בסדנאות שונות לציור והדפס. הסגנון של מאשה משלב ציור וירטואוזי עם כתמי צבע מופשטים המספקים תחושה דינמית עשירה. מגזין האומנות כתבה בנושא מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

צורות ראשוניות של חיים מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

ברוב העבודות נמצא צורות ראשוניות של חיים. צמחים, על שורשיהם, ענפיהם, ופירותיהם מופיעים בחלק מהן. אחרות, מאוכלסות בחיות מים פשוטות: חלזונות, תמנונים, דגים קדמוניים וסוסוני ים.

עוד באתר סדרות וסרטים לצפייה ישירה קישורים שעובדים

שלב קדום של הפרדה לפני הערבוב של האלמנטים בעולם, לפני שאלה מצטרפים אל ההרמוניה של הטבע, שממנה האמנית מוקסמת ואותה היא מנסה להעביר אל הדף. כל האלמנטים החזותיים הללו מחזירים אותנו אל עולם קדום של דממה – אל שלבי הבריאה המוקדמים שלו.

מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

מאשה אורלוביץ תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב

האמנית מציגה לפנינו את העולם כשירה מופלאה שמשתתפים בה הצמחים והעשבים, החיות – גם הפשוטות ביותר וגם האדם, הטבע וכוחותיו, והאלוהות במשמעויותיה השונות. כל אלה מצטרפים לחוויה ויזואלית מורכבת והרמונית שאינה מאבדת לרגע את תנופת היצירה והבריאה.

מתי והיכן?

שם התערוכה: “ניסוי כביטוי”
אוצר התערוכה: אריה ברקוביץ’
בית האמנים ת”א, רח’ אלחריזי 9 תל אביב
פתיחה חגיגית: יום חמישי ה21.09.23 בשעה 19:00

על פעילות האומנית 

על דרכה של מאשה: מאשה היא אמנית פעילה המתמחה במספר סגנונות כולל צבעי מים וטכניקות שונות של הדפס, כגון תחריט ומונוטייפ. מאשה משתתפת באופן קבועה בתערוכות יחיד (כולל בספרייה המרכזית של אוניברסיטת בר אילן, 2022) ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו”ל. עבודותיה ניתן למצוא במוזיאונים, קטלוגים, ובאוספים פרטים רבים. איזה לדוגמא?. כולל זה של דניאל ברנבוים.

עוד באתר סוכות 2023 פארק קרסו למדע באר שבע פסטיבל מדלעת

בשנת 2021, זכתה האמנית בפרס הצטיינות בגרפיקה מודפסת בתערוכה “Enter into Art” (קניגסווינטר, גרמניה).

אתר התערוכות של ישראל המלצות על תערוכות יחיד, גלריות מומלצות ואירועי תרבות אומנות ופנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *