רשת דור 3 נסגרת- משרד התקשורת מפנה תדרים

רשת דור 3 נסגרת- משרד התקשורת מפנה תדרים

עם כניסת דור 5, המשרד פועל לפינוי משאבים קיימים. במקביל לשילוב של טכנולוגיות חדשות מתקדמות ולסגירת רשתות הסלולר בטכנולוגיות הישנות. המשמעות תוך חמש שנים רשת דור 3 נסגרת לטובת תדרי 5G.

רשת דור 3 נסגרת- משרד התקשורת מפנה תדרים

רשת דור 3 נסגרת- משרד התקשורת מפנה תדרים

משרד התקשורת מתאמץ באיחור אופנתי 

משרד התקשורת ממשיך בפעילותו לקידומן של תשתיות אלחוטיות רחבות פס מתקדמות, כמו רשת דור חמש בישראל, אשר יאפשרו מתן שירותי סלולר איכותיים וזאת נוכח הצורך במתן מענה לצרכים הגדלים והולכים של התקשורת הסלולרית בישראל והביקוש הגובר לתקשורת נתונים בפס רחב. המשרד בוחן במסגרת שימוע, קביעת מתווה לסגירת טכנולוגיות ישנות ברשתות הסלולר בהליך מדורג שיימשך חמש שנים עד ל -31.12.2025.

עוד באתר כולם מחכים רק לי צפו בווידאו סרט ישראלי 2023

שלבי סגירת רשת דור 3 בישראל 

עם קצב התפתחות הטכנולוגיה ברשתות הסלולר, החליט המשרד לבחון קביעת מתווה לסגירת רשתות דור 2 ודור 3. מהלך זהה לזה מבוצע כבר מספר שנים על ידי מפעילי הסלולר במדינות רבות בעולם. המתווה המוצע גובש לאחר שהגורמים המקצועיים במשרד בחנו מספר חלופות.

  1.  איסור ייבוא מסחרי של מכשירים סלולריים התומכים בטכנולוגיות ישנות בלבד.
  2. פסקת חיבורם לרשת (אקטיבציה) של מכשירים סלולריים התומכים בטכנולוגיות ישנות בלבד.
  3.  סגירת רשתות דור 2 ודור 3.

המתווה המפורט בשימוע, מתייחס להיערכות הנדרשת מכל הגורמים בשרשרת הערך תוך יידוע הציבור, על מנת לאפשר הערכות מתאימה.

טע וסע

טע וסע

צעד זה מצטרף לצעדים הנוספים שהמשרד מוביל במטרה לאפשר קפיצת מדרגה טכנולוגית ועל מנת לשפר את איכות השירותים הסלולרים המסופקים לצרכן הפרטי ולתעשייה, ביניהם: הקצאת תדרים במסגרת מכרז דור 5 אשר יאפשרו את הגדלת שיעור הכיסוי והרחבת הקיבולת בטכנולוגיות מתקדמות; ומתן תמריצים לחברות לרבות הסדר ההפחתה באגרות אשר יסב שיעור ניכר משירותי השיחה בטכנולוגיות הישנות לשיחות בטכנולוגיות החדשות.

אתר הסלולר חדשות IT בישראל פרשנות לסגירת דור 3. 

ישראל היא מדינה קטנה עם מעט משאבים לרבות משאבי תקשורת סלולרית. על הרקע הזה פועלות בישראל שתי רשתות סלולר ארכאיות. דור 2 משמש ממילא להעברת שיחות בלבד ודור 3 משמש עדיין להעברת נתונים. זוכרים איך גלשנו בטלפון לפני עשר שנים? עכשיו מגיע משרד התקשורת ומבצע מהלך שהיה צריך להתבצע לפני כמה שנה לפחות. למה הדבר דומה? להודעה שיוציא משרד התחבורה לפיה לא ניתן לבנות מחליף חדש ומתקדם כי הוא לא יהיה תואם לנהגים שבוחרים עדיים לנסוע עם רכבי אספנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *