מנגן ושר פרק 10 ערב טוב רחוב קיסריה צפו בווידאו

מנגן ושר פרק 10 ערב טוב רחוב קיסריה צפו בווידאו

כי כאן התימני גוזר קופון מהעיתון, כי כאן מוכרים מבצע בזול, זה עיר שכבר לקחו ממנה את הכל. ועל הרקע הזה צומחת מוזיקה שמחה, וערך החיים בא לידי ביטוי בכל סלסול ושיר של אהבה. אחרון ודי ? מנגן ושר פרק 10 ערב טוב רחוב קיסריה צפו בווידאו.

מנגן ושר פרק 10

מנגן ושר פרק 10

סיכום העונה הראשונה מנגן ושר

אז מה היה לנו שם? גילי חדד רוצה להיות זמר. אבל כל התנאים מסביב נגדו. אין לו השכלה מוזיקלית רשמית, הוא לא מנגן בעצמו. בנוסף, תנאי ההתחלה כולם נגדו. אבא שמקומו בחיים לא ברור. אין פרנסה, יש חובות והוא במקום הכי רחוק מבוגרי רימון. מצד שני יש לו כישרון בגרון. רצון ובעיקר אמביציה.

עוד באתר – הסרט שמחזיר את האהבה לאופנה

למי צלצלו הפעמונים בזמר המזרחי

כל פרק של מנגן ושר לצפייה ישירה מחזיר אותי לימים שהייתה כאן מוזיקה מזרחית אמתית. כזו שצמחה מהשכונות והשיכונים. שלא זלגה למחוזות הבידור הקל, לאולמות של 10,000 איש ואבדה את בדרך את הדרך, את הייחוד ואת האמירה החברתית. אבל מה שעשתה הסדרה המומלצת של yes דומה לחפירת הצלה ארכאולוגית. היא החזירה את האותנטיות לזמר המזרחי. זה שחיבר בין התרבות לאנשים ולקהל האינטימי. שצמחה מתוך כלים שבורים בדרך  לשמח אנשים.

לא פעם נסו חוקרי תרבות ועיתונאים להבין מדוע רוב הזמרים המזרחים בפרט מהדור הקודם היו תימנים. זוהר ארגוב למשל. יש לכך סיבה פשוטה. התפילות בבתי הכנסת. החזנות והשירות בימי שבת בבית. כי למי היה אז כסף גדול? את הצורך לשמוח הגישה אז המוסיקה והשירה העממית על מגש של כסף.

הפרק האחרון של מנגן ושר מה קרה בסוף הסדרה ?

כי כך זה היה צפוי מראש, אבא של גילי מייצר טוויסט בעלילה של הסדרה. הוא באמת מת. הוא רק מתחבא מהמציאות המרה. האם הסדרה מקבעת סטיגמה על הזמר המזרחי? לדעתי לא. להפך. היא עושה לו חסד. הסצנה שבה גילי נכנס למעצר עם אביחי והם מנהלים שיחה מלב אל לב מצריכה מספר צפיות ( שידורים חוזרים  yesVOD ו-STINGTV ).

נכון שאפשר עוד לכתוב הרבה על הבחירה בשם גילי לכוכב הסדרה. האסוציאציה הטבעית לגילי ארגוב היא מובנת מאליה. אז מה נותר לנו לקוות ? שיום אחד נקבל הודעה – מנגן ושר עונה 2 לצפייה ישירה עולה בקרוב! ואולי אפילו מחזמר. מה יש – אפילו מאמי הצליחה בזמנו.

צפו בווידאו לקראת שידור מנגן ושר פרק 10  צפייה ישירה 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.