שביל ישראל השנייה מסלולי טיול מומלצים ברחבי הארץ

שביל ישראל השנייה מסלולי טיול מומלצים ברחבי הארץ

בעשרים השנים האחרונות הפך הטיול במסלולי השביל הישראלי לנקודות חובה שכל ישראלי מבקר בהן. אבל אנחנו רוצים לתת דגש למסלול הטיול שלא נמצא על אף מפת טיולים רשמית. המקומות שהמטיילים והממשל בארץ טרם גלו ולהעניק לכם מסלול להכרת הארץ. קבלו את שביל ישראל השנייה מסלולי טיול מומלצים ברחבי הארץ.

שביל ישראל השנייה

שביל ישראל השנייה

המסלולים המומלצים במפת שביל ישראל השנייה 

על מנת לאפשר טיולים סדירים בנקודות השביל קבצנו בכל מסלול שלושה יישובים ונקודות חן מומלצות. בשנה הקרובה נחשוף את עשרת המסלולים  הטובים ביותר של השביל וכמובן נשמח לשיתוף שלכם, הגולשים והמטיילים.

עוד באתר האיש הכי חמוש באמריקה 

כביש הגרעינים השחורים מסלול שביל ישראל גדרה קריית עקרון מזכרת בתיה

אל תעזבי אותי כך באמצע השביל ותלכי שבי אחר בתי האוכל הפזורים לאורכו ולרוחבו. כביש 40 מזמן מסלול מרתק אל תוך ערי השדה של ישראל. מטיילים נתנו למסלול הייחודי הזה את השם – רצועת הגרעינים השחורים. מדובר במסלול שמתחיל בגדרה, קריית עקרון ובשוליו מזכרת בתיה ומעיינות גזר ( לא להתבלבל עם תל א-ג'זר ).

מסלול דרום עמוק בישראל 

הטיול הזה כולל את יישובי שדרות, אופקים, נתיבות ומסלולי ואטרקציות מרכזיות במרכזי הערים וסביבתן. המלצות על לינה באזור, מסלולי הליכה בנגב הדרומי והיכרות נדירה עם היישובים בשולי התודעה. כבונוס, הוספנו למסלול טיול מומלץ בשולי הדרום של ישראל גם המלצות על שווקים מקומיים.

רצועת הבורקס בשביל ישראל רמלה באר יעקב לוד 

פעם היינו נוסעים בימי שבת לרמלה לאכול. איך היינו עושים קניות בשוק של יום רביעי. איפה המסעדות הכי טובות בלוד ? האם ידעתם שהרבה לפני משחקי הכס עמדה בלוד כנסיית קוטל הדרקון ? ומה בכלל קורה בבאר יעקב הסמוכה.

אחד הטיולים המרתקים של שביל ישראל עם הדרכה עצמית, אטרקציות ונופים נדירים בלב השפלה.

מסלול הצפון זוכר 

סנובים! אני יודע שאם אתם קוראים את הכתבה אז לא בקרתם בקריות. אנו נגיש לכם מסלול עוצר נשימה בין נופים אורבניים ומפעלי פלדה נטושים, לבין תרבות הולכת ונעלמת. נכיר מקרוב ונחשוף בפניכם את המסלול הידוע בכינוי המקומי :

Where the ragged people go
Looking for the places only they would know

 

במרכז הארץ ובשולי התודעה שביל טיול מומלץ 

הפעם נתמקד במסלול כמעט רצוף בין השכונות הנשכחות של מרכז ישראל. נכיר מקרוב את הגנים הנשכחים, את השכונות הסודיות בהן מתגוררים השומרונים ואת ערי המדינה בתוך הערים.  המסלול יתפרסם בקרוב והמנויים לדף זה יקבלו אותו ראשונים באמצעות הרשמה לקבוצת הוואטס אפ שלנו.

ציוד מומלץ למטיילים בשבילי ישראלי השנייה 

טלפון סלולארי טעון במלואו + סוללת גיבוי power bank .

אתם בטח תהיו צמאים ולכן – בקבוק מים של ליטר וחצי בתחילת כל יום טיול ( בחנויות נוחות מים עולים יותר מאשר ליטר דלק ).

ביטוח מלא לרכב שאתם נוסעים בו. למטיילים באוטובוס מומלץ להתקין אפליקציה לתחבורה ציבורית.

אני שמח להציג בפניכם את המסלולים, לכן חשוב לי גם ההיבט הקולינארי. קריאה מוקדמת של מסלול הטיול, הכרת הסלנג המקומי ומנהגים אזוריים.

מומלץ להביא כריך קל בבוקר – את ארוחות צהריים והערב נערוך במסעדות מקומיות המגישות תפריט בעל גוון תרבותי המייצג את המקום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.