שביל ישראל באזור גדרה עקרון ומזכרת בתיה רצועת הגרעינים השחורים

שביל ישראל באזור גדרה עקרון ומזכרת בתיה רצועת הגרעינים השחורים

אם אתם מבקשים מסלול חד יומי המשלב הליכה, מראות מרתקים וחוויה תרבותית הגעתם למסלול הנכון. שביל ישראל באזור גדרה עקרון ומזכרת בתיה רצועת הגרעינים השחורים הוא אחד המרתקים בשביל ישראל השנייה.

מסלול מומלץ טיול בשביל ישראל השנייה באזור גדרה

כל פעם שחמנייה צומחת בעולם היא צומחת עם שאיפה. למצוא את עצמה על מחבת קליה בגדרה או קריית עקרון. הכביש השחור המחבר את שתי המושבות קוצב זמן טיול של מספר שעות ברגל או ברכב. אם בחרתם במסלול הליכה מרתק זה תזכו לעבור בין מתחמי זמן, תרבות, שפה ונופים שאין דומים להם בשביל.

התחלת הטיול בגדרה העיר שחוברה לה יחדיו 

אי שם בסוף שנות השמונים יצאו מאות מתושבי גדרה על הכביש העובר במושבה. זו הייתה שעת לילה מאוחרת. את האספלט השחור האיר אור נגוהות של הרמזור שזה עתה הותקן. ירוק, צהוב ואדום. ההתרגשות הייתה רבה. מדובר באירוע מכונן בציר הזמן של המושבה. מכאן והלאה הרגישו התושבים שהמדינה התחברה ליישוב.

את המסלול נתחיל בתחנה המרכזית של גדרה. אם תביטו מסביב תוכלו לראות כתובות גרפיטי מעניינות. נטפס במעלה הרחוב הראשי בהליכה שלך מספר דקות אל המרכז התרבותי של היישוב. כאן תוכלו כבר להרגיש את החזרה בזמן. את ריח הפיתות ולצפות בשלטים המודיעים על השנה החדשה.

זה הזמן להוריד את התרמיל להתיישב באחד מדוכני הפלאפל ביישוב, לנשום לרווחה את שמן הטיגון, להתעלם מהמבטים שזוכים להם הזרים המגיעים לכאן ולאכול טוב. עוד שעה הליכה ואנחנו צוללים בזמן.

ההליכה לקריית עקרון דרך גבעות מרר והפצע הפתוח

ביציאה מגדרה נתקל בשלט המצביע על מיקום מושב קידרון. אל יקל הדבר בעיניכם. המסלול עובר בין נחלים, מטעים וכבישים וכאשר נהנים המרחקים קצרים.

הגענו על קריית עקרון בשעות ערב. חווינו מחזה מופלא.

השמיים היו טהורים והארץ הייתה שקטה וכל הרחובות בקריית עקרון היו נקיים, ורוח חדשה הייתה מרפרפת בחללו של עולם. ואני מטייל עייף הייתי, ומלובש הייתי בגדי טיול. ואיש מהיישוב הוליכני אצל חנות פלאפל. ובית התפילה היה מלא עטופי טליתות ועטרות כסף בראשיהם ובגדיהם בגדי לבן ובידיהם ספרים, ונרות הרבה תקועים בתיבות ארוכות של חול, ואור מופלא עם ריח טוב יוצא מן הנרות.

5 דברים שאסור לפספס בקריית עקרון 

  • תחרות הג’חנון הארוך ביותר בעולם
  • לקרוא לאנשים בשמות משפחה אסליים של תימנים ולראות מי מסתובב
  • לאכול לפחות בשני דוכני שווארמה
  • להיכנס לפעילות חינם על חשבון המועצה
  • לנסות להסתיר שאתה זר ביישוב ( אל תנסו את זה ברמלה )

מה יש לעשות במזכרת בתיה ?

אם גדרה ועקרון הן היהלומים שבכתר, מזכרת בתיה היא פצע בלחיים החומות של האזור. את מקומם של האנשים האמתיים שפגשנו קודם, החליפו נובוריש, עשיר ואחד שלא ידע לספור.

לכן אנו חולפים על פני העיירה המנומנמת חסרת האופי חיש קל. אין פה אנשים מעניינים. אין מה לאכול ואין מה לראות. הד של הד.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *